• O NASZYM PRZEDSZKOLU

W Naszym Optymistycznym Przedszkolu przez zabawę dzieci uczą się: doskonalą już posiadane i nabywają nowe umiejętności, poszerzają wiedzę, rozwijają inwencję twórczą. W każdej grupie oprócz zabaw dowolnych dzieci biorą udział w zajęciach, które choć mają także charakter zabawowy są już jednak zorganizowane i ukierunkowane przez nauczyciela. Zajęcia są prowadzone w blokach tematycznych a każdy temat jest  realizowany przez tydzień. Tematyka zajęć i czas ich trwania dostosowany jest do poszczególnych grup wiekowych. Praca z dziećmi nastawiona jest na to, by zapewnić im  optymalny rozwój – bez narzucania określonego profilu. To „podążanie za dzieckiem”

i oferowanie mu różnych form aktywności pozwala w każdym małym człowieku odnaleźć to, co jest jego mocną stroną i pomóc przezwyciężyć trudności.

Nasze przedszkole znajduje się w centrum „Tęczowego Miasta” Sosnowca. Mieścimy się w małym parterowym budynku, do którego przylega przestronny ogród wyposażony w urządzenia do zabaw i aktywności ruchowej oraz górkę do zimowych zjazdów saneczkowych. Przedszkole posiada sześć sal zajęć oraz duży holl wykorzystywany jako sala gimnastyczna.

Posiadamy  bazę ciekawych pomocy dydaktycznych, zabawek oraz sprzętu sportowego.

Godziny otwarcia:

Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach:

6:00- 17:00

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każdą grupę prowadzą dwie wychowawczynie a w grupach najmłodszych, pracę nauczyciela wspiera niania.

I grupa - Kangurki  ( dzieci 3-4 letnie)

II grupa- Jeżyki (dzieci 6 letnie)

III grupa- Krasnale (dzieci 5 letnie)

IV grupa- Biedronki (dzieci 4 letnie)

V grupa- Motylki ( dzieci 3 letnie)

VI grupa - Wiewiórki (dzieci 6 letnie)

W przedszkolu zatrudniony jest wysoko wykwalifikowany personel pedagogiczny oraz kompetentny personel obsługi. Wśród nauczycieli mamy specjalistów, takich jak: logopeda, kinezjolog, glottodydaktyk, terapeuta pedagogiczny, socjoterapeuta, surdopedagog, nauczyciel języka angielskiego, rytmiczka, pedagog specjalny, psycholog, terapeuta SI, arteterapeuta.